Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

W dniach 5 lipca 2018 r. – 15 lipca 2018 r. odbył się obóz strażacki dla młodzieży z powiatu kamiennogórskiego i powiatu polkowickiego na terenie Ośrodka Szkoleniowego „STRAŻAK” w Turawie.

Czytaj więcej: Koniec obozu

W tym roku prąd wody podawany był z dwóch pomp – Niagary 1 oraz P 07. Dzięki temu w zabawie bezpiecznie uczestniczyć mogli wszyscy. Z większym ciśnieniem, na dwóch pompach, działali starsi, a na jednej pompie młodsi uczestnicy obozu. 

Czytaj więcej: Prądopiłka

Kolejne zajęcia pożarowe. Tym razem do Turawy z PSP Kamienna Góra zajechał Adrian Książek który przywiózł spory zapas gaśnic i trenażer pożarów cieczy. Obozowicze przez cały dzień działali w grupach ucząc się sztuki pierwszej pomocy i pożarnictwa.

Czytaj więcej: Trenażer pożarowy

Niedziela na obozie to luźniejszy dzień. Z samego rana chętne osoby mogły uczestniczyć we mszy świętej. Jeszcze do południa młodzież wykonała jednak kilkanaście konkurencji.

Czytaj więcej: Bieg patrolowy

Na zakończenie obozu odbył się turniej strażacki zgodnie z przepisami CTiF. Każdą z drużyn dwukrotnie pokonała tor do ćwiczenia bojowego oraz raz sztafetę naprzemienną.

Czytaj więcej: CTiF

Młodzi strażacy z terenu gminy Kamienna Góra rozpoczęli 5 lipca 2018 (czwartek) kolejną przygodę. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze wyjechały na dziesięciodniowy Obóz Sportowo-Szkoleniowy w Turawie. Wraz ze strażakami z powiatu kamiennogórskiego na obóz udali się członkowie MDP z gminy Grębocice.

Czytaj więcej: Początek obozu

Obóz sportowo-szkoleniowy młodzieży z MDP Gminy Kamienna Góra w 2018 roku planowany jest na miesiąc lipiec. Ponownie młodzi strażacy z terenu gminy zawitają do ośrodka Strażak w Turawie. 

Czytaj więcej: Turawa 2018