Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

W imieniu Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kamiennej Górze zapraszamy na eliminacje powiatowe Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 12.03.2024 r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie.

Czytaj więcej: OTWP 2024 - zapowiedź

Siema! ❤️

 
MDP Pisarzowice 👨‍🚒👩‍🚒🧑‍🚒 gra w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym fantem jest paczka w której znajduje się:
- Maskotka ,,pies strażak" 🐶 
- Kubek OSP Pisarzowice ☕
Będą one możliwe do wylicytowania za pośrednictwem Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra.
Jest nam miło również ogłosić iż dwie nasze Druhny Klaudia Olszak oraz Zuzanna Czerwińska są wolontariuszkami WOŚPu. Niżej załączamy linki do ich e-skarbonek:
 
Zachęcamy do wpłat oraz licytacji fantów na WOŚP ❤️
Czytaj więcej: Gramy z WOŚP 2024

Podkategorie

Działania MDP Pisarzowice

Obóz Sportowo-Szkoleniowy w ośrodku Strażak nad jeziorem Turawskim MDP w Turawie w 2017 roku

Obóz sportowo-pożarniczy Turawa 2018

Obóz w Turawie 2019

Obóz Sportowo-Szkoleniowy w ośrodku Strażak nad jeziorem Turawskim MDP w Turawie w 2020 roku. 

Członkowie OSP poprzez swoje działania pragną zainicjować współpracę dzieci swojej miejscowości jak i gminy na rzecz dobra wspólnego, jakim niewątpliwie jest wiedza o tym jak bezpiecznie dla siebie ratować zdrowie i życie człowieka. Prowadzone warsztaty z zasad bezpiecznego udzielania pomocy będą skierowane do dzieci w wieku do 6 lat należących do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz dzieci w przedszkolu w Pisarzowicach. Dzięki szkoleniom uczestnicy nabędą wiedzę i umiejętności dotyczące zasad bezpiecznego dla siebie ratowania ludzkiego życia i mienia - udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty będą podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to zajęcia, które przeprowadzi ratownik medyczny oraz strażak ochotnik. Zakres tematyczny szkoleń z ratownictwa dotyczyć będzie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych wypadkach wynikających z życia codziennego np. zranienia, złamania, krwotoki, oparzenia, opieka nad poszkodowanym do przyjazdu karetki. Zakres tematyczny szkoleń z zakresu pożarnictwa będzie dotyczyć:
zwijania i rozwijania węży, musztra, jak dzwonić na telefony alarmowe oraz przygotowanie do zawodów i pokazów.
Cześć 2 warsztatów to przedstawienie nabytych umiejętności podczas wyjazdów, imprez, zawodów. Drużyny poprzez zdobytą wiedzę i naukę oraz poprzez zakupiony sprzęt i ubiór będą mogli godnie nas reprezentować podczas zawodów, imprez na terenie Gminy Kamienna Góra i poza gminą.

turawa

Obóz strażacki MDP w Turawie w 2024 roku