Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Naucz mnie, a nauczę innych

24 stycznia 2019 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze spotkali się członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Kamienna Góra. Spotkanie dotyczyło projektu Naucz mnie, a nauczę innych. Projekt dofinansowany jest przez PZU w ramach kampanii „Pomoc ma moc”.

Dwie grupy członków MDP (młodsza i starsza) miały okazję poznać plan działania na najbliższe pół roku, zwiedzić strażnicę – garaże, miejsca odpoczynku strażaków, a także nową salkę edukacyjną „Ognik”.

W ramach projektu zakupione zostaną m.in. cztery automatyczne defibrylatory (AED), które zamontowane zostaną w szkołach na terenie gminy. Kupione mają być też fantomy, deski medyczne i sprzęt do ćwiczeń pierwszej pomocy. W szkołach powstaną napisy na schodach uczące pierwszej pomocy. Zrobiony ma też być mały wóz strażacki dla dzieci. PZU przekaże na projekt ponad 42 tysiące złotych.

Przez najbliższe miesiące młodzież będzie się spotykać na terenie poszczególnych jednostek OSP, gdzie będą uczestniczyć w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy. Najprawdopodobniej w maju młodzi strażacy będą sami prowadzić zajęcia w swoich szkołach oraz w swoim środowisku. Już wiadomo, że ratownicy zaprezentują swoje umiejętności podczas kolejnego Zlotu Krasnoludków w Gorzeszowie, a w ramach rywalizacji zmierzą się podczas III Gminnych Manewrów Medycznych OSP ze starszymi kolegami.

O pozyskaniu środków pisaliśmy tutaj


Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2019 roku

Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2018 roku

Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2017 roku