Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Inne informacje

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dla wielu ludzi to czas zakupów, wyjazdów z domu, oraz związanego z tym zaabsorbowania. Pośpiech oraz zakłopotanie sprzyja popełnianiu przestępstw i powstawaniu zagrożeń.
Kamiennogórscy policjanci przestrzegają mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, a w szczególności osoby starsze i samotne narażone na wszelkiego rodzaju oszustwa, kradzieże, akty wandalizmu i chuligaństwa w okresie zbliżających się świąt.

Coraz częściej osoby starsze nie dają się oszukać m.in. na tzw. „wnuczka”, fałszywym administratorom lub ostatnio też fałszywym funkcjonariuszom. Nadal jednak odnotowywane są przypadki tego typu przestępstw, gdzie w wyniku oszustwa pokrzywdzonymi są osoby starsze i samotne. Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia oprócz upominków podarujmy im też wiedzę o tym jak chronić się przed oszustami. Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, kiedy oszuści zaatakują, dlatego apelujemy o ostrożność, zasadę ograniczonego zaufania i otoczenia troską przez rodzinę i przyjaciół swoich bliskich oraz osób samotnych z sąsiedztwa. Dzięki czujności i wiedzy o sposobach działania przestępców, seniorzy mogą uchronić nie tracić swoje oszczędności.

Kamiennogórscy policjanci spotykają się z osobami starszymi w ramach różnego rodzaju inicjatyw. Przekazują im informacje dotyczące różnego rodzaju zagrożeń, które mogą dotykać osoby starsze, a także, jak się w takich sytuacjach zachować. Funkcjonariusze, na co dzień współpracują również w tym zakresie z ośrodkami pomocy społecznej, z domami opieki społecznej oraz innymi instytucjami pomocowymi. Dzielnicowi w trakcie codziennej służby docierają też do osób starszych. Przekazywane są broszury informacyjne. To tylko niektóre z działań profilaktycznych realizowanych przez kamiennogórskich funkcjonariuszy.

Kolejnym problemem jest sposób właściwego zabezpieczania swojego mieszkania, posiadanego mienia, zwłaszcza tego pozostawionego na terenie ogrodów działkowych. Kończący się sezon działkowy sprzyja działaniom przestępców ukierunkowanych właśnie na kradzież pozostawionego tam mienia. Ich łupem padają głównie niezabezpieczone urządzenia i sprzęt ogrodniczy pozostawiany przez użytkowników działek w altanach.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk
KPP Kamienna Góra

Kategoria: