W poniedziałek, 8 maja, w Pisarzowicach odbył się pierwszy trening szkółki badmintona dla dzieci i młodzieży. Zajęcia zorganizował UKS Maraton Pisarzowice dzięki wsparciu gminy Kamienna Góra.

Pisarzowicka szkoła to pierwsza taka inicjatywa w regionie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-15 lat. Chęć udziału zgłosiło już 16 osób, po 8 dziewcząt i chłopców. Treningi odbywać się będą raz w tygodniu. Zajęcia trwają 1,5 godziny, a prowadzi je Jan Wolańczyk, przyjeżdżający do Pisarzowic z Wrocławia.

UKS Maraton utworzył drugą sekcję. Oprócz tenisa stołowego prowadzi również badmintona. Zajęcia dla dzieci zaplanowane są do końca roku z przerwą na wakacje. Rodzice pokrywają koszt wynajęcia trenera, resztę m.in. rakietki i lotki, zapewnia klub.

Jan Wolańczyk prowadzi podobne zajęcia dla dzieci we Wrocławiu. Trenuje grupy od 4 do 16 roku życia. Sam jest również zawodnikiem. Z drużyną AZS AWF wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Indywidualnie w mistrzostwach Polski juniorów zajmował 9 miejsce. Uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie w klasie badmintona.

informacja za powiatowa.info