Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2024

10 maja 2024 (piątek) około 22:00 druhowie z naszej jednostki wezwani zostali do poszukiwań trzech zaginionych osób w okolicach Kolorowych Jeziorek. Para dorosłych była z pięcioletnim chłopcem.

informacja Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze:

Ubiegłego wieczoru para z 5-letnim dzieckiem, zgubiła się w lesie na Kolorowych Jeziorkach. Kamiennogórscy policjanci rozpoczęli natychmiast akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowani byli strażacy z Kamiennej Góry i Marciszowa, Straż Leśna oraz ratownicy GOPR. Dyżurny jednostki pomagał telefonicznie znaleźć drogę do wyjścia z lasu, do momentu rozładowania się telefonu zgłaszającego. Jak się okazało 40-latkowi oraz jego rodzinie udało się wyjść na drogę, skąd oddalili się z miejsca bez odpowiedniego poinformowania służb. W tej sytuacji zabrakło odpowiedzialnego zachowania i dopiero kilkadziesiąt minut później udało się mundurowym skontaktować z zagubionymi turystami, którzy byli… w trasie powrotnej do miejsca zamieszkania. Służby ratownicze apelują – pomyślcie, bądźcie odpowiedzialni!

 

Druhowie z naszej jednostki zostali zawróceni w trakcie dojazdu do remizy. 

Kategoria: