Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2023

Pierwszy wyjazd w 2023 roku strażacy z OSP Pisarzowice mieli już trzeciego stycznia (wtorek). Ogromny pożar wybuchł w budynku warsztatowo mieszkalnym przy ulicy Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o 7:20.

Na miejsce skierowano liczne siły i środki – całą obsadę JRG Kamienna Góra oraz OSP z Ptaszkowa, Krzeszowa, Leszczyńca, Lubawki, Chełmska Śląskiego, Marciszowa i Pisarzowic. W początkowych działaniach akcję wspierał podnośnik z JRG Wałbrzych.
Palił się niezamieszkały budynek znajdujący się przy skrzyżowaniu ulicy Nadrzecznej i Jeleniogórskiej naprzeciw marketu Biedronka. Okresowa na czas działań policja zamykała ulicę Jeleniogórską, a ulica Nadrzeczna była wyłączona z ruchu.
Pożar objął dwa budynki połączone jedną ze ścian. Jeden z budynków był waśnie remontowany. Wymieniony został m.in. dach. Konstrukcja została ocieplona. W budynku nikt się nie znajdował. W działaniach wykorzystana została koparka oraz kontenery na odpady z przedsiębiorstwa SANIKOM. Działania straży trwały ponad sześć godzin.


Kategoria: