Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2022

W nocy z 26 na 27 września 2022 roku do wypadku na autostradzie A4 wezwane zostały liczne siły i środki. Wśród udzielających pomoc byli druhowie z OSP Balice. Dla jednego z nich był to ostatni wyjazd alarmowy. 

27 września 2022 roku o godzinie 18:00 w całej Polsce zawyły syreny w hołdzie tragicznie zmarłemu 38-letniemu strażakowi OSP Balice. 


Podczas wykonywanych działań ratowniczych panowała bardzo gęsta mgła. Pomimo zabezpieczenia miejsca zdarzenia przez obecne na miejscu służby, nadjeżdżający samochód nie wyhamował i uderzył w ratowników, którzy udzielali pomocy kierowcy samochodu osobowego po zderzeniu z sarną.
Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym małżeństwo Strażaków - Andrzej i Magdalena Puskarz z OSP Balice. Andrzej nie przeżył, miał 38 lat. Magda walczy o zdrowie w szpitalu. Przed nią wiele operacji i długa droga rehabilitacji. Andrzej osierocił czworo dzieci: Wiktoria 17 l., Julia 14 l., Oliwia 10 l. oraz Krystian 5 l. Trzeci ze Strażaków ma niegroźne obrażenia, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Utworzono specjalną zbiórkę, która ma na celu sfinansowanie wszelkich potrzeb medycznych dla Magdy (rehabilitacja, sprzęt i środki medyczne) oraz zapewnienie bieżących i przyszłych potrzeb ich dzieci (opłaty, jedzenie, ogrzewanie, edukacja, zabawki), tak aby niczego im nie brakowało, a rodzina mogła zająć się pogrzebem Andrzeja i powrotem do zdrowia Magdy.
Zbiórka prowadzona jest na stronie:
https://zrzutka.pl/ek5khp 

Kategoria: