21 grudnia 2021 roku do drzwi remizy w Pisarzowicach dotarł Skrzat Odkrywca. Zmęczony długim marszem przez śnieg poprosił o schronienie. Prezes jednostki bez zastanowienia udzielił pomocy.

Skrzat Odkrywca, a właściwie Sebastian Majewski realizuje projekt "100 000 Kilometrów z Marszu". Traf chciał, że swoją wędrówkę 21 grudnia rozpoczął w szatni kowarskiego klubu sportowego. Wieczorem był już w Pisarzowicach. Tutaj znalazł nocleg w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgodnie z założeniem projektu Sebastian korzysta z życzliwości klubów sportowych, proboszczów czy właśnie ochotników. Jak przyznaje mimo pandemii spotyka się głównie z życzliwością i pomocą. Nie liczy na wiele wystarczy mu suchy kawałek podłogi gdzie mógłby położyć się w swoim śpiworze. Przydaje się dostęp do prądu, aby mógł podładować baterie w telefonie, kamerze czy laptopie.

Sebastian Majewski założył sobie że będzie maszerował po około 25 kilometrów dziennie. Maszerować postanowił codziennie bez przerwy. Odcinek między Kowarami, a Pisarzowicami to 539 dzień wędrówki. Jak sam przyznaje nie idzie prosto z punktu A do B, a stara się odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca po drodze. Przed trasą do Pisarzowic "Skrzat" wszedł na Śnieżkę, niestety w trakcie zamieci i niewiele mógł zobaczy. Na początku grudnia odwiedził m.in. Lubawkę, Chełmsko Śląskie, Bukówkę, Jarkowice. Sebastian ma już za sobą ponad 14 tysięcy kilometrów. Cały projekt zajmie mu…. 11 lat. 

Skrzat z Pisarzowic, 22 grudnia, wyruszył w stronę Skalnika, Janowic Wielkich, Ciechanowic. 

Sebastian Majewski swoją przygodę rozpoczął 1 lipca 2020 roku wejściem na Rysy. Swój projekt chce zakończyć w tym samym miejscu. "100 000 Tysięcy Kilometrów z Marszu" to dla Sebastiana kolejny projekt. Poprzedni "Trakt Tajemnic" polegał na 1001 dniowej przygodzie na terenie całej Polski. Podczas tamtej wyprawy nieszczęśliwie złamał nogę i projekt opóźnił się o 9 miesięcy.

Obecnie na profilach społecznościowych Skrzat Odkrywca znaleźć można całą dokumentacje podróż. Sebastian tworzy filmiki z trasy które umieszcza na kanale YouTube. Swoją wędrówkę dokumentuje też na elektronicznych mapach. Dzięki temu po zakończeniu całego marszu będzie miał szansę stać się rekordzistą świata i zostać wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.  

Relacje z wędrówki Sebastiana znajdują się na jego blogu na portalu Facebook oraz Youtube. W opisie każdego filmu jest udostępniony numer konta, na który można wpłacać darowizny. Wszystkie zebrane pieniądze przeznacza on m.in. na ubrania, internet i żywność.

Podróżnikowi życzymy powodzenia. Cieszymy się, że możemy być maleńką częścią tak wielkiego projektu.

Sebastian Majewski urodził się w 1984 roku. Pochodzi ze Zgorzelca. Z wykształcenia jest technikiem ekonomistą.


Aktualizacja 24.12.2021

Opublikowane zostały trasy przejścia Skrzata Odkrywcy.