fot via powiatowa.info
fot via powiatowa.info

30 lipca 2020 około 7:20 wybuchł pożar w domu wielorodzinnym w Kamiennej Górze przy ulicy Bohaterów Getta. Na miejscu działają (informacja z 8:00) jednostki OSP z Ptaszkowa, Krzeszowa i Pisarzowice, JRG Kamienna Góra, policja oraz Pogotowie Ratunkowe. 

Jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek z mieszkania ewakuowały się trzy osoby – dwie dziewczynki (4 i 11 lat) z tatą. W palącym się mieszkaniu pozostawać miała starsza kobieta.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia druhowie z OSP Pisarzowice otrzymali zadanie zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz przygotowania zasilania wodnego dla jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Rota w aparatach ODO weszła do palącego się mieszkania.

W wyniku pożaru ucierpiały cztery osoby.

Informacja na portalu powiatowa.info - Pożar mieszkania

W wyniku pożaru doszczętnie spłonęło mieszkanie na drugim piętrze. Lokal komunalny nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkanie piętro niżej zalane zostało wodą. Wiadomo, że właściciele na razie nie mieszkali w nim. 

fot via Relacje RegionalneInformacja Urzędu Miasta Kamienna Góra:

Służby miejskie działają na miejscu pożaru przy ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze. Ogień pojawił się dziś rano w jednym z mieszkań w wielorodzinnym bloku.
W pożarze żadna z osób nie ucierpiała fizycznie. Miejski wydział zarządzania kryzysowego zapewnił pomoc ewakuowanym mieszkańcom.
- Pomagamy dwójce dzieci w wieku 11 i 4 lat i ich babci. Osoby te wyszły z płonącego mieszkania bez niczego. Na początek zorganizowaliśmy im trochę ubrań - mówi Karolina Adamczyk z wydziału zarządzania kryzysowego.
Część rzeczy dostarczyła mieszkanka Kamiennej Góry i członek naszego samorządu, radna Elżbieta Seweryniak. Za co bardzo dziękujemy❗️
Ofiary pożaru zostały ulokowane w mieszkaniu zastępczym należącym do miasta przy Alei Wojska Polskiego.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przyzna poszkodowanej rodzinie zasiłki dla pogorzelców.
Spalone mieszkanie jest lokalem komunalnym. Pracownicy Spółki Mieszkaniowej zabezpieczyli dostęp do niego. Podczas akcji gaśniczej zostały zalane mieszkania znajdujące się poniżej. Trwa szacowanie strat.

Pilnie potrzebna pomoc dla pogorzelców, informacja PCPR Kamienna Góra:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamiennej Górze zwraca się z prośbą o pomoc.
Jedna ze spokrewnionych rodzin zastępczych ucierpiała dziś w pożarze mieszkania, które doszczętnie spłonęło. Może zalega komuś coś z rzeczy poniżej i chciałby wesprzeć cudowną Babcię, która wychowuje dwoje swoich wnucząt.

Ubrania:
Chłopiec
- bluzki 116
- spodnie 122
- buty- 27
- bielizna
Dziewczynka
- ubrania 164
- buty 34
- bielizna,
Babcia
- ubrania XS
- buty 35
- bielizna

Ponadto potrzebujemy:
- ręczniki,
- środki higieniczne,
- pościel+ 3 kołdry i 3 poduszki, prześcieradła,
- koce,
- lodówka,
- pralka,
- sztućce, szklanki, talerze,
- czajnik,
- telewizor,
- żywność.

w tej trudnej sytuacji powinni kontaktować się z PCPR pod numerem tel.: 75 645 02 31


ID Informacje Dolnośląskie 32/2020 06.08.2020

powiatowa.info Kronika Ziemi Kamiennogórskiej, wydanie lipiec 2020, ISSN 2353-6799