Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2020

7 czerwca 2020 roku zostaliśmy nominowaniu przez OSP Pastewnik do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy na leczenie Wojtusia. Druhowie z Pisarzowic chętnie wzięli udział w akcji. 

 

Zasady: Nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie na facebooku. Jeśli nominowani nie wykonają zadania wpłacają 10zł, jeśli wykonają to 5zł na konto Wojtusia.

Do dalszej zabawy nominowaliśmy jednostki z terenu gminy Kamienna Góra leżące w najbliższym sąsiedztwie Pisarzowic – OSP Leszczyniec i OSP Janiszów oraz Komendę Powiatową Policji w Kamiennej Górze.

Ogólnopolską akcję #GaszynChallenge zainicjowali strażacy z OSP Gaszyn (woj. łódzkie). Strażacy i policjanci "pompują" dla chorego Wojtusia i nominują kolejnych. W ten sposób zbierane są pieniądze na leczenie 18-miesięcznego chłopca cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. 

 

Wojtuś potrzebuje 9 milionów złotych na lek. W chwili publikacji tej informacji portal siepomaga.pl informował, że cel udało się osiągnąć. 

Nasze "pompowanie" na yt:

 

A tak z zadaniem poradzili sobie nominowani przez nas:

OSP Leszczyniec

OSP Janiszów również pompowało - https://www.facebook.com/piotr.pawlik.796/videos/4021328261273400/ 

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze również wykonała zadanie:

 

Jak piszą policjanci: " OSP Pisarzowice. Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, również włącza się w pomoc i przyjmuje wyzwanie. Pomimo , że dla Wojtusia zbiórka została już zakończona, gdyż zebrano wymaganą kwotę, akcja trwa dalej. My ,, pompowaliśmy " dla Huberta Cierpikowskiego chorego na SMA i na jego leczenie przekażemy pieniądze, do czego zachęcamy nominowane przez nas jednostki PP Marciszów, KP Lubawka oraz wszystkich chętnych pomóc . Link odnośnie wpłat oraz informacji dotyczących Huberta poniżej
https://m.facebook.com/groups/2770745983033404?tsid=0.5920956908400603&source=result "

Warto dodać że Hubert jest mieszkańcem sołectwa Pisarzowice. 

Kategoria: