Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2019

24 marca 2019 tuż przed godziną 12:00 doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego tak tak zwanej starej trzydziestce na wysokości Janiszowa.

Osobowy samochód marki volkswagen polo dachował po tym jak jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi.


Przybyła na miejsce policja po przebadaniu dwóch mężczyzn stwierdziła, że są pod wpływem alkoholu. Jeden miał około 2,3 promila, a drugi około 2,8 promila w wydychanym powietrzu. Obaj twierdzili, że podróżowali w trzy osoby. Zgodnie z procedurą nasza jednostka przeczesała okoliczny teren nie ujawniając trzeciego poszkodowanego. Dalsze czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Droga była zablokowane przez około godzinę. 

Na miejscu działała jednostka JRG PSP Kamienna Góra, OSP Pisarzowice, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. 

 

czytaj więcej na portalu powiatowa.info Informacja Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze:

Więcej szczęścia niż rozumu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

O wielkim szczęściu może mówić kierowca, który w niedzielny poranek 24 marca br. prowadząc samochód osobowy marki Volkswagen Polo stracił panowanie nad nim i wpadł do przydrożnego rowu wywracając pojazd na dach. Kierowca samochodu znajdował się po wpływem działania alkoholu. Kierowca i pasażer na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Cudem nie doprowadzili do tragedii na drodze. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadali oraz sposób prowadzonego przez kierowcę pojazdu mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w niedzielę 25 marca br. około godziny 11:00 otrzymali zgłoszenie o wywróconym samochodzie na dach w rejonie drogi nr. 30 w miejscowości Janiszów. Po przybyciu na miejsce potwierdzili fakt i zauważyli dwie osoby oddalające się z miejsca zdarzenia. Policjanci podjęli interwencję i dokonali zatrzymania dwóch osób, jak się okazało mających związek ze zdarzeniem. Jeden z nich 48 – latek mieszkaniec Kamiennej Góry posiadał w wydychanym powietrzu niespełna 3 promile alkoholu natomiast drugi 32 - latek również mieszkaniec Kamiennej Góry 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym przez osoby znajdujące się pod wpływem działania alkoholu mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie, natomiast samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Na postawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze udowodnili i przedstawili zarzut kierowania pozjadam w stanie nietrzeźwości młodszemu mężczyźnie do którego się przyznał. Dodatkowo funkcjonariusze odebrali mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk


Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2019 roku

Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2018 roku

Miejsca działań oraz spis zdarzeń z 2017 roku

Kategoria: