Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2018

Przedszkolaki z przedszkola w Pisarzowicach zaprosiły druhów z naszej jednostki do przedszkola. Grupa Żabek przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Strażaka.

Współpraca naszej jednostki z Przedszkolem Publicznym w Pisarzowicach trwa już od lat. Na początku maja przedszkolaki zapraszają członków OSP do siebie, a w okolicach 1 czerwca (Dzień Dziecka) druhowie organizują zabawy dla dzieci na terenie pod remizą.

16 maja 2018 strażacy z OSP Pisarzowice odwiedzili Przedszkole Publiczne w Pisarzowicach. Po programie artystycznym przygotowanym przez najstarszą grupę Żabek, zabawa przeniosła się na boisko sportowe gdzie na dzieci czekał Star 244. Druhowie pokazali część posiadanego sprzętu. Zaprezentowali działanie aparatu ochrony dróg oddechowych, a także sposób rozwijania odcinków. Niestety pogoda nie pozwoliła na dłuższe pokazy czy zabawy z wodą.

Kategoria: