Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

24 grudnia 2017 po godzinie 3:20 zawyła syrena w Pisarzowicach. W akcji w Kamiennej Górze uczestniczyło siedmiu druhów z OSP Pisarzowice.

W nocy zapaliła się stolarnia jednego z zakładów przy ulicy Towarowej. Po przyjeździe na miejsce i zabezpieczeniu terenu akcji druhowie wsparli działania strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie działań jeden z pracowników firmy poinformował, że na terenie może przebywać palacz z którym nie mają teraz kontaktu. 

Działania polegały na zrobieniu dostępu do palących się pomieszczeń, przeszukaniu pomieszczeń w poszukiwaniu poszkodowanych. Ogień przeniósł się na poszycie dachu stąd też większość działań polegała na rozbiórce dachu przy użyciu pił. W trakcie działań wykorzystane zostały m.in. nasze najaśnice do oświetlenia miejsca działań na dachu. 

Z ogniem walczyły jednostki OSP z Ptaszkowa, Krzeszowa i Pisarzowic wspierając działania PSP Kamienna Góra.

Spaleniu uległ warsztat, poszycie dachu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Poszukiwany pracownik znalazł się w innym miejscu na terenie miasta. 

Siły i środki:
GCBA Man - PSP Kamienna Góra
GBA Renault Midlum 4x4 - PSP Kamienna Góra
SH 18 Star - PSP Kamienna Góra
GBM Star - Pisarzowice
GCBA Jelcz - Ptaszków
GBA Iveco - Krzeszów
GCBA Jelcz - Krzeszów

W pożarze zniszczone zostały maszyny stolarskie, wyrzynarki, wyposażenie hali oraz materiały do produkcji mebli. Spłonęło około 20 metrów kwadratowych. Straty wstępnie oceniono na 400 000 złotych. Przyczynę pożaru ustalać będzie teraz biegły. 

Kategoria: