Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

W dniu 29 października 2017 na terenie całego kraju szalał Orkan. Wichura uszkodziła wiele budynków oraz drzew na terenie powiatu kamiennogórskiego. Nasza jednostka w pełnym składzie działała bez przerwy na terenie miasta i gminy Kamienna Góra od godziny 8:00 do 16:15.

Pierwszy wyjazd dyspozytor przydzielił nam na terenie Kamiennej Góry. Przy ulicy Spacerowej z dachu spadły dachówki. Po przybyciu na miejsce nasza jednostka zabezpieczyła jezdnię oraz chodnik. Po uprzątnięciu terenu w związku z ciągle wiejącym wiatrem zagrożony teren został wygrodzony taśmą.
Drugie zgłoszenie pochodziło z Pisarzowic, gdzie jednemu z mieszkańców woda gruntowa zalewała piwnicę. Brak prądu uniemożliwił właścicielowi uruchomienia pompy elektrycznej stąd prośba o pomoc. W użyciu była pompa szlamowa.
Kolejne zgłoszenie pochodziło z osiedla Antonówka, gdzie przewrócone drzewo oparło się o budynek gospodarczy i zagrażało pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu. Teren został zabezpieczony, a drzewo pocięte i zrzucone z dachu.
W dalszej kolejności zadysponowani zostaliśmy do Czadrowa na drogę powiatową, gdzie rosnące drzewo niebezpiecznie się rozwarstwiło i groziło przewróceniem na jezdnię. Zapadłą decyzja o całkowitym wyłączeniu drogi z ruchu i powaleniu drzewa na okoliczną łąkę.
W drodze do remizy nasza jednostka najechała na powalone drzewo przy ulicy Krzeszowskiej w Kamiennej Górze. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia druhowie przycięli wystające na jezdnię gałęzie umożliwiając bezkolizyjne poruszanie się pojazdów.
Na ostatnie zdarzenie otrzymaliśmy wezwanie do Czadrowa, gdzie drzewo zawiesiło się na przewodach wysokiego napięcia. Nasza jednostka zabezpieczyła miejsce zdarzenie. Po przybyciu na miejsce Pogotowia Energetycznego i odłączeniu prądu druhowie ścieli niebezpieczne drzewo.

Kategoria: