Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

Nasza jednostka wzięła udział w obchodach Dni Powiatu Kamiennogórskiego. 

Impreza odbyła się 26 sierpnia 2017 roku. Dni Powiatu to połączone święta: VII Święto Mleka i II Święto Przedsiębiorczości. 

Nasz jednostka wspólnie z członkami MDP oraz druhem Adamem Ryczko przygotowała zabawę z hydronetką oraz sikawkę. 

Z ręcznej pompy korzystały głównie dzieci które uczyły się jak podpinać odcinki oraz współpracy przy wspólnym pompowaniu wody. W ramach zabawy z hydronetką przeprowadziliśmy mini konkurs z nagrodami. Zabawa tata-mama-dziecko spodobała się odwiedzającym nasze stanowisko. 

Również nasz wóz Star 244 na tle nowoczesnych scanii przyciągał uwagę głównie tych młodszych uczestników święta powiatu. 

-Powiatowe Święta Mleka – VII edycja - to lokalne tradycje związane z produkcją i przetwórstwem mleka, ekologiczne, zdrowe i smaczne produkty mleczne i nie tylko, sudecka wieś wczoraj i dziś, a przede wszystkim doskonała zabawa dla kilku pokoleń.  To również podziękowanie wszystkim, których codzienna, wytrwała praca pozwala nam korzystać z darów kamiennogórskiej ziemi.

-Powiatowe Święto Przedsiębiorczości – II edycja - propaguje firmy funkcjonujące na terenie powiatu kamiennogórskiego – ich profile działalności, osiągnięcia, sukcesy, tradycje – to doskonała promocja powiatowego biznesu budująca jego wizerunek, więź z mieszkańcami i tożsamość lokalną, urozmaicone licznymi konkursami i zabawami dla wszystkich. 

Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz Spółdzielnia Mleczarska KaMos.

info via FB Starostwo Powiatowe:

Oprócz występów scenicznych, odbywały się liczne zabawy i konkursy, również te "kultowe" - można było spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka czy dojeniu krowy na czas oraz zaprezentować swoje umiejętności w konkursie plastycznym.

Tradycyjnie, spośród wielu wyśmienitych serników, którymi później częstowano uczestników zabawy, wybrano ten najlepszy. Najsmaczniejszy sernik upiekła Pani Bernadeta Szczygieł, drugą nagrodę zdobyła Pani Lidia Maciulewicz a trzecią Pani Danuta Lamek.

Odbył się także konkurs na najpiękniejsze stoisko, w którym głosami odwiedzających imprezę zwyciężyła Karolina Bywalec - "Tasiemko Landia", druga nagroda trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie, a trzecia przypadła Powiatowemu Ośrodkowi Wsparcia Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Kamiennej Górze.

Pokaz kulinarny oparty na własnych wyrobach mlecznych w wykonaniu finalisty Master Chef Mariusza Szweda oraz zwyciężczyni Master Chef Junior Julki Cymbaluk, zapewniła nam Spółdzielnia KaMos.

Tradycyjnie już, jedną z wielu atrakcji była jajecznica wysmażona z trzech tysięcy jaj.

W ramach II Święta Przedsiębiorczości, przeprowadzono plebiscyt na najlepszych pracodawców powiatu. Zwycięzców nagradzali Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys i Wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska przy honorowym udziale Wiceminister Edukacji Marzeny Machałek.

Prestiżowe tytuły "Pracodawca Roku 2017 Powiatu Kamiennogórskiego" przyznano:

- w kategorii "Mikroprzedsiębiorstwo" - Firma "Wańczykówka" Lucyna Wańczyk z Krzeszowa,

- w kategorii "Małe przedsiębiorstwo" - Firmy Effect System Sp. z o.o. i Effect System S.A.

z Kamiennej Góry,

- w kategorii "Średnie i Duże Przedsiębiorstwo" - Firma Takata Parts Sp. z o.o. w Krzeszowie,

- w kategorii "Młody Biznes" - Pizzeria "Rados" Radosław Wojtarowicz w Kamiennej Górze.

Dodatkowo w każdej kategorii Kapituła konkursu przyznała wyróżnienia następującym firmom:

- w kategorii "Mikroprzedsiębiorstwo":

1. "TB System" Tomasz Piksa w Kamiennej Górze,

2. "Swojak" Wojciech Haramus w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Małe Przedsiębiorstwo":

1. Firma "Rokom" Roboty Ogólnobudowlane i Renowacja Obiektów Zabytkowych H.G.I. Komorowscy Sp. Jawna w Ptaszkowie,

2. Fał sp.z o.o. w Kamiennej Górze

- w kategorii "Średnie i Duże Przedsiębiorstwo":

1. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp.z o.o. w Kamiennej Górze,

2. Powiatowe Centrum Zdrowia Sp.z o.o. w Kamiennej Górze

- w kategorii "Młody Biznes":

1. "Koniczynka" Grażyna Molenda w Kamiennej Górze,

2. "Mi Trans" Jacek Migacz w Chełmsku Śląskim.

Mnóstwo atrakcji przygotowały na swoich stanowiskach kamiennogórskie firmy, jak np. "Avangarda Elektroniki", gdzie dzieci bawiły się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni. Każdy, kto odwiedził stoisko Avangardy, brał także udział w losowaniu cennych nagród. Dodatkowo, najmłodszymi uczestnikami imprezy zajmowali się animatorzy przy stoisku Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Moc wrażeń zapewnili Strongmani oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Pisarzowic.

Na scenie zaprezentowały się: Zespół ludowy "Olga" z Kamiennej Góry, Zespół ludowy "Wrzos" z Lubawki, "Pająki", zespół taneczny zumba pod przewodnictwem Michała Sikorskiego. Gwiazdą wieczoru był zespół Mesajah - co sądząc po reakcji publiczności było doskonałym wyborem. Impreza zakończyła się dyskoteką prowadzoną przez Kamiennogórski DJ's Team.

Dziękujemy Pani Minister Marzenie Machałek, wszystkim parlamentarzystom - Pani Poseł Zofii Czernow i Panu Senatorowi Krzysztofowi Mrozowi, Pani Wicemarszałek Iwonie Krawczyk oraz naszym samorządowcom za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tą wspaniałą imprezę. Dziękujemy bardzo serdecznie za tak liczne przybycie i zapraszamy już za rok - w ostatnią sobotę sierpnia 2018 roku.

 

Kategoria: