Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

20 sierpnia nasza jednostka uczestniczyła w III Bike Rajd Lisich Skałek w Dębrzniku. 

Nasze działania polegały na zapewnieniu zabaw strażackich dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z hydronetką. Druhny postanowiły wspomóc rowerzystów i po rozłożeniu linii gaśniczej umyły część rowerów. 

Dla dzieci atrakcją była kurtyna wodna. 

 

Informacja powiatowa.info:

Dzisiaj (niedziela, 20 sierpnia) w Dębrzniku odbył się III Bikerajd MTB Lisich Skałek. Zawodnicy rywalizowali na trasie ok. 22 km.

 

Bazą zawodów było boisko w Dębrzniku. To z niego na główną trasę wyruszyło 69 zawodników i zawodniczek. Po starcie głównych zawodów rozpoczęła się rywalizacji w kategorii junior. Młodzi kolarze pojechali w ślad za swoim starszymi kolegami. Po kilkuset metrach zawrócili i wrócili na linię mety. W kategorii junior na dystansie ok. 1,5 km rywalizowało 31 zawodników. Oficjalne wyniki obu dystansów opublikowane zostaną na stronie tritime.pl. Dobrze spisali się zawodnicy z powiatu kamiennogórskiego.

W czasie rywalizacji w kategorii open, zwycięzca jechał ponad godzinę, na boisku odbyły się kolarskie wyścigi dzieci. Do zabawy przystąpiło trzydzieścioro małych kolarzy. Każdy otrzymał medal i nagrodę rzeczową.

 

W oczekiwaniu na zakończenie zawodów można było wziąć udział w zabawach organizowanych przez strażaków ochotników z Pisarzowic, zobaczyć pokaz ich działania oraz ozdobić twarz kolorowymi wzorami malowanymi przez pracowników Centrum Biblioteczno-Kulturalnego. Dzieci mogły również korzystać z dmuchanych zamków.

Kategoria: