Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

Od 24 czerwca do 1 lipca w Turawie odbywał się Obóz Sportowo-Szkoleniowe w ośrodku Strażak nad jeziorem Turawskim. Organizatorem wyjazdu była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach. Uczestnikami byli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Kamienna Góra. Uczestnicy skoszarowani byli w namiotach. 

Komendantem obozu został druh Bartłomiej Łukasik z OSP Pisarzowice, który trzymał piecze nad 48 uczestnikami, 4 instruktorami oraz kwatermistrzami. 

W planie dnia znalazły się apele: poranny i wieczorny. Młodzież nauczyła się hymnu MDP. W ciągu dnia odbywały się szkolenia z zakresu pożarnictwa, pierwszej pomocy. Teoretyczne i praktyczne ćwiczenia były sprawdzane w konkursach. Dodatkowo obóz miał za zadanie zintegrować członków Młodzieżowy Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Kamienna Góra. 

W trakcie obozu uczestnicy wyjechali na całodniową wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. 

Uczestnicy byli zachwyceni zabawą w „prądopiłkę” na plaży. W ramach odpoczynku młodzi strażacy korzystali z kąpieli w jeziorze oraz w basenie znajdującym się przy ośrodku Strażak. 

W trakcie obozu uczestnicy zostali przeszkoleni z zakresu ewakuacji w przypadku nagłej burzy. Jak się okazało już 30 minut później przez Turawę przeszła nawałnica, a ćwiczenia teoretyczne obozowicze przenieśli na praktykę, ewakuując się z namiotów do świetlicy. 

W wyniku burz na terenie ośrodka zepsuła się pompa wody. Dyrekcja ośrodka w porozumieniu z zarządem ściągnęła na kilka dni cysternę z OSP Kadłub. Druhowie zabezpieczyli dostawy wody do mycia, a młodzież miała dodatkową atrakcję w postaci kąpieli na świeżym powietrzu wodą podawaną z cysterny.  (zobacz film)

Na zakończenie obozu zostały wręczone brązowe, srebrne i złote odznaki MDP dla młodzieży. Zarząd Gminny OSP odznaczył Złotymi Odznakami MDP druhów: Zdzisław Cebula,  Natalia Jaworek i Bartłomiej Łukasik.

Organizatorzy składają podziękowania: Zarządowi i Prezesowi Gminnego OSP, Gminie Wiejskiej Kamienna Góra, Starostwu Powiatowemu w Kamiennej Górze, Bankowi Spółdzielczego w Kamiennej Górze, Prezesowi OSP Pisarzowice, dyrektorowi ośrodka Strażak w Turawie.

Kadra obozu dziękuje kwatermistrzom za pomoc. 

 

Kategoria: